Иво Гиевски – Smartportal.mk | Smartportal.mk

Иво Гиевски

Пасиониран возач на спортски автомобили и длабоко навлезен во светот на автомобилизмот. Редовно ги следи последните случувања во квантната и астрофизиката, а е заљубен во универзумот. Не може да одолее на секое подобро парче хардвер што ќе излезе на пазарот и тогаш обично е залепен за мониторот, читајќи ги сите спецификации и новитети.

Ко-создавачот на Android, Енди Рубин, неодамна најави дека неговата компанија Essential ќе...

Како што навлегуваме во 2017 година, почнуваме да дознаваме се повеќе информации за...

Серверските Xeon чипови веќе подолго време се број еден избор на помалите компании кои...

Откако Lenovo ја презема Motorola, главниот фокус на паметните телефони на овој производител...

Момците од Windows Central, како и секогаш досега, подготвија детално видео за нова надградба...

Веќе неколку пати спомнавме дека скоро и да нема нешто што не знаеме за новите смартфони...

Досега имаше неколку шпекулации дека Samsung би можел да го врати Galaxy Note 7 на пазарот, а...

Роботиката, особено онаа која им помага на луѓето на кои им фалат делови од нивното...

Surface Phone веќе стана митски уред, кој неколку пати веќе требаше да биде претставен, но...

Еден од најпопуларните кинески производители на смартфони, наскоро треба да го претстави...

Republic of Gamers серијата на десктоп и лаптоп гејмерски машини на Asus е позната по своите...

Microsoft особено напорно работи на поврзување на нивните сервиси, но и на останатите апликации...