Ивица Милошески – Smartportal.mk | Smartportal.mk

Ивица Милошески

Јас сум Бетмен. Кога бев мал сакав да бидам космонаут, можеби затоа толку ги гледав Star Trek. Матрикс и Господар на Прстените можам да ги гледам по милион пати. Дете на транзиција. Ја сакам технологијата како што Мистер Бин го сака мечето. Заљубен во Apple. Навивам за Манчестер Јунајтед. Смрт за фашизмот!

Пред некој ден на МТВ 1, по којзнае кој пат, го пуштија филмот “Како да изгубиш дечко...

Голем дел од приходите Apple ги има остварено со продажбата на музика преку Apple Music или...

Автономни возила или самоуправувачки автомобили, според Wikipedia, се возила кои се способни...

Божиќните и Новогодишните празници се период кога најмногу се трошат пари за купување...

Дојде и крајот на 2016-та година и како што многумина милуваат да кажат, најлудата ноќ...

Facebook е моментално најпопуларна социјална мрежа со најголем број на корисници. Според...

Дојде крајот и на оваа 2016-та година, па како што е редот, да направам и јас листа во која...

Apple последните години го задржуваат проверениот изглед на нивниот најдобар и најпродаван...

Во претходните статии се обидов да ви објаснам што е тоа Cloud Storage и се надевам дека ви...

Веќе се ближи крајот на оваа 2016-та година и веќе со нетрпение ја очекуваме 2017-та за...

“Ние сме Anonymous, ние сме легија, ние не забораваме, ние не простуваме, очекувајте не“....

Најдобар начин за безбедно складирање на Вашите податоци изминативе години се секако...